Update cookies preferences

ProbioBalance – probiotik i prebiotik

Čuva ravnotežu crijevne flore i jača imunitet

Proizvođač: CaliVita International

27,50 

Sale!

Description

jedan od najčešćih štetnih faktora je terapija antibioticima, jer pod djelovanjem antibiotika pored štetnih mikroorganizama stradaju i korisni
pušenje
pojačan stres
unos prejako začinjene i masne hrane
prekomjerno konzumiranje alkohola
kontakt sa nepoznatim skupinama bakterija, npr. za vrijeme putovanja
ostala stanja praćena proljevom
prirodna dopuna hrani za jačanje imuniteta
Proizvod je u obliku tableta za žvakanje, finog je okusa višnje i lagan je za upotrebu. Obzirom da se žvaće idealan je i za djecu, a namjenjem je svima.

Što čini Probio Balance superiornom formulom?

1. Probio Balance sadrži 3 super-soja probiotičkih bakterija: LGG (Lactobacillus rhamnosus GG), ACIDOPHILUS (Lactobacillus Acidophilus), BBL (Bifidobacterium longum), koje zajednički predstavljaju
superiornu probiotičku formaciju za jačanje imuniteta.

2. Probio Balance sadrži čak 4 milijarde korisnih crijevnih bakterija u jednoj tableti. To je brojčano puno više u odnosu na brojne druge formule. Uz njih sadrži i prebiotike.

3. Probio Balance dolazi u obliku ukusne tablete za žvakanje te je pogodan i za djecu.

Probiotici – temelj dobrog imuniteta

Termin probiotik doslovno znači “za život” (pro biota), a označava “žive mikroorganizme koji pozitivno utječu na domaćina tako što poboljšavaju ravnotežu crijevne mikroflore”. Pod ovim se pojmom misli na dobre bakterije koje naseljene u probavnom traktu pomažu u održavanju zdravlja imunološkog sustava. Do danas je poznato više od 400 različitih vrsta bakterija koje nastanjuju crijeva (isključujući viruse, plijesni i parazite). Probiotici imaju višestruku zadaću – sprečavaju razmnožavanje drugih štetnih mikroorganizama, pomažu apsorpciju određenih nutrijenata, potiču peristaltiku crijeva, a neki čak mogu i sintetizirati neke vitamine (K, B, folna kiselina).

Probavni sustav – drugi mozak
Sve više znanstvenika upućuje na povezanost našeg mozga i probavnog sustava do te mjere da se njihova veza opisuje kao dvosmjerna ulica u kojoj mozak i probavni sustav međusobno šalju poruke te su u stanju utjecati na izlučivanje raznih kemijskih supstanci (npr. serotonina) koje onda utječu na naše zdravlje, ponašanje itd. Samo debelo crijevo je do rođenja sterilno, a sastav crijevne flore dojenčeta određuju probiotici koji u tijelo ulaze preko majčinog mlijeka. To je još jedan od razloga zašto je dojenje od iznimne važnosti. Udio korisnih crijevnih bakterija kod beba hranjenih majčinim mlijekom je oko 95%, no prelaskom na raznovrsnu prehranu i u starijoj dobi, kad se javljaju i drugi čimbenici koji uništavaju korisnu crijevnu floru, taj se odnos mijenja, a u nekim slučajevima može i značajno opasti. Sve do kraja 20. stoljeća smatralo se da se u debelom crijevu odvija samo resorpcija vode i iona te kondenzacija neprobavljenje hrane. Alarmirajući je podatak koja istraživanja donose da broj korisnih bakterija u debelom crijevu modernog čovjeka često ne prelazi 12%, dok neka navode da se u mnogim slučajevima ta brojka kreće između 1 – 2%! U crijevima živi otprilike 400-500 vrsta bakterija. Za ilustraciju je dovoljno spomenuti da mikroorganizmi čine 40-60% mase fecesa, odnosno mogu težiti i do 1,5 kg tjelesne mase odrasle osobe. Prevlast mikroorganizama koji uzrokuju putrefaktivne procese (trulenje) i stvaraju štetne tvari (npr. toksine, metan, amonijak, itd.) može dovesti do razvoja različitih bolesti. Tako se i rak debelog crijeva može povezati sa brojnim biokemijskim procesima koji se odvijaju u crijevima. Ti se štetni procesi mogu uspješno blokirati tzv. probiotičkim bakterijama.

Koji čimbenici mogu oštetiti crijevnu floru?
Jedan od najštetnijih (i najpoznatijih) je terapija antibioticima. Nažalost antibiotici koje liječnik prepiše “ne biraju”. Iako izvršavaju svoju primarnu zadaću – uništavanje štetnih patogena, oni istovremeno desetkuju i korisne bakterije. Zapravo bi bilo preporučljivo nakon svake terapije antibioticima, napraviti kuru s probioticima, kako bi se korisne crijevne bakterije ponovno naselile u tijelo. Onda, svakako treba spomenuti stres, kao ozbiljan uzrok narušavanja osjetljive unutarnje ravnoteže. Ostali negativni čimbenici su pušenje, loše prehrambene navike (prezačinjena i masna hrana), i alkohol. Mnogima probleme može stvoriti i susret sa stranim bakterijskim kulturama, a na crijevnu floru štetno može djelovati i “putnička dijareja” te drugi problemi povezani s dijarejom (loša probava).

Rekolonizacija crijeva
Rekolonizacija crijeva nakon terapije antibioticima je gotovo obavezan postupak i osim acidophilusa koji se standardno nalazi u formuli Probio-balance, tu je i Bifidobacterium. Ova je prijateljska bakterija pravi fighter među probioticima i omogućava puno bržu i uspješniju rekolonizaciju crijeva. Nije nevažna činjenica da je istraživanja povezuju sa smanjenim rizikom od razvoja raka crijeva jer Bifidobacterium aktivno sudjeluju u razgradnji karcinogena, a jednako su uspješne u uklanjanju viška kolesterola iz crijeva te se on smanjeno apsorbira u krvotok. Probio-balance sadrži i Lactobacillus rhamnosus (LGG) koja je izolirana 1983.g. iz probavnog trakta zdravih ljudi, a izolirali su je Gorbach i Goldin, pa skraćenica GG označava njihova prezimena. LGG štiti urogenitalni trakt tako da luči biološke površinski aktivne tvari te tako sprječava prianjanje patogenih mikroorganizama za vaginalnu i urinarnu sluznicu. Također izlučuje hidrogen peroksid, baktericidne tvari i kiseline što povećava ubojitost ove bakterije prema štetnim mikroorganizmima. Ali, ono po čemu je postala poznata je njezina sposobnost da utječe na imunitet i zdravlje organa koji su daleko izvan probavnog trakta. LGG utječe na oba imuniteta – specifični putem stimulacije proizvodnje antitijela, te na onaj nespecifični, putem povećanja aktivnosti bijelih krvnih zrnaca koje su odgovorne za uništavanje patogenih mikroorganizama u krvi. Prema istraživačima LGG izlučuju virus-neutralizirajuća antitijela te stimuliraju imunološki odgovor koji štiti stanice od virusnih infekcija.

Doziranje:
1 tableta za žvakanje dnevno ili prema preporuci liječnika.

Pakiranje:
60 tableta za žvakanje

Probio Balance – sastav jedne tablete:
Probiotičke kulture 4 bilijuna CFU: Lactobacillus Acidophilus 335 mg; Bifidobacterium longum 17,87 mg; Lactobacillus rhamnosus 6,7 mg
Inulin 25 mg

Preporučujemo proizvod za:

  • imunitet
  • imunitet-obrana od bolesti
  • pušači-zaštita organizma
  • zamor-manjak energije, pospanost
  • zaštita od negativnog djelovanja okoline
  • infekcije
  • bakterijske infekcije
  • paraziti i gljivične infekcije
  • trichomonas
  • virusi
  • probava
  • crijeva-čišćenje
  • probava-bolja probava
  • problemi sa debelim crijevom
  • srce i krvotok
  • kolesterol-masnoća u krvi
  • ženski i muški problemi
  • gljivice kandida – candida albicans

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Napomena:

Naši dodaci prehrani proizvedeni su i stavljeni na tržište pod nadzorom i u skladu sa zahtjevima američke Agencije za hranu i lijekove (FDA). Proizvodnja se odvija u skladu sa strogim principima upravljanja kvalitetom i kontrole kvalitete GMP-a (Dobre proizvođačke prakse).

U našoj europskoj distribuciji, gdje su naši proizvodi u potpunosti u skladu sa legislativom Europske unije, tijesno surađujemo sa lokalnim vlastima na licenciranju, kako bismo osigurali usklađenost naših proizvoda s lokalnom regulativom.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ProbioBalance – probiotik i prebiotik”

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)